Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Апффф...... Баф ва и в меринджеите и в CHR-рите.... Аню за никакъв уй не става и ако съм на мястото на неговото шефче или не бих му възложил подобна отговорност или бих го уволнил (ако интервютата са съществена част от длъжностната му характеристика). Пък останалите писали по темата... Мъка, мъка, мъка.... С изключение на Мобовиц и Ники, ако знаете само как ви личи, че никога не сте били от другата страна на барикадата и, че никога, почти нищо не е зависило от вас.... Карай, де. Живот дълъг, време бол за добиване на мъдрост.*

 

* Което според умните глави било дълъг и болезнен процес (добиването на мъдрост), след който в преобладаващата част от случаите на повечето хора им оставала само болката.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Не виждам причина да започвам разговор на Български, при положение, че се обаждам от чуждестранна фирма, играя го чужденец и съм страшно любезен и разбран по време на разговора.

 

Да не говорим, че се аргументирах защо го казвам на второ изречение, но то това явно никой не го видя.

Видях го и ти обясних, че е грешно, дори да ти се наложи да го повториш. Етикет.

 

Нещо изнервен ми се струваш обаче. Разбирам те, че си прав общо взето, разбирам и че си имаш взимане-даване с кръгли идиоти (вкл. тези, които каниш на интервю), но етикета е друго нещо. Пък и какво си се разбързал толкова - на брой обаждания в минута ли ти плащат, че си такъв припрян?

 

Олаби малко де :)

Малии, тука типичният български робовладелец ще се обиди до смърт и ще те сложи в черния списък. Той е отделил от ценното си време и те гони да ти дава работа и пари, а ти му поставяш условия :grin: Последния път, когато търсих работа по обява, звъннах в деня на пускане на обявата в 12 без 5. След троснатото "Ало" отсреща, казах, че се обаждам по обявата и ми отговориха "Обадете ми се по-късно, че сега излизам в обедна почивка" :Facepalm:

 

п.с. докато писах ми излезе ново мнение... "другЪде", име на език с главна буква - но претенциите са до небесата. Тъжна родна картинка.

Г-н Пантелеев, АЗ съм точно такъв човек - собственик на фирма, плащащ заплати на други хора. Не знам защо смятате за робовладелци хората като мен, но искам да Ви уверя, че не всички фирми и техните собственици са такива. Всъщност повечето, които познавам са хора, скъсали си задника от бачкане и заложили всичко за да тръгне бизнеса. Друга тема е, че някои хора от техния персонал, докопали се до управленска длъжност и прилична заплата се държат подобно на кучета пазачи и лаят по всичко, което се движи.

MAC OSX бил стабилен..... Тоя Force Quit тука любим ми стана.. Егати стабилността.

 

Митове и легенди на хора, които използват само браузъра в предвидения от Apple сценарии.

Всъщност има моменти force quit не помага. А пък вземеш ли да ровиш терминала на BSD-то може да се изприщиш :)

 

Иначе sleep-a и контрола на процесора са 1 път. Не знам какво по-различно прави, но на жена ми лаптопа като го затвори чат пат по собствено желание се "събужда" и почва да прави нещо, някой път не винаги се събужда бързо и т.н. НР - какво да го правиш...

Link to comment
Share on other sites

Апффф...... Баф ва и в меринджеите и в CHR-рите.... Аню за никакъв уй не става и ако съм на мястото на неговото шефче или не бих му възложил подобна отговорност или бих го уволнил (ако интервютата са съществена част от длъжностната му характеристика). Пък останалите писали по темата... Мъка, мъка, мъка.... С изключение на Мобовиц и Ники, ако знаете само как ви личи, че никога не сте били от другата страна на барикадата и, че никога, почти нищо не е зависило от вас.... Карай, де. Живот дълъг, време бол за добиване на мъдрост.*

 

* Което според умните глави било дълъг и болезнен процес (добиването на мъдрост), след който в преобладаващата част от случаите на повечето хора им оставала само болката.

Правя това, което са ми казали. Като са казали да звъня така и да задавам тия въпроси на тоя език, това и правя. Не ми е това основната длъжност.

 

Аз не исках да ми обяснявате как за нищо не ставам и колко съм крив. Просто споделих малко бисери.

 

Да ви кажа ли и как ми идват на тестове, а после трябва да бърша бюрото и мишката от сополи, мазнотии и други подобни? Или да проветрявам стаята, защото мирише на не знам и аз какво... Или то и това е пример за притенциозния "работодател"? В кавички, защото аз не съм.

 

Ама да де, то това не е проблем. Проблема е, че се представям на второ изречение, а не на първо...

Link to comment
Share on other sites

С изключение на Мобовиц и Ники, ако знаете само как ви личи, че никога не сте били от другата страна на барикадата и, че никога, почти нищо не е зависило от вас....

Как да не съм бил от другата страна на барикадата бе. До преди 10тина години аз си търсех работа и са ми звъняли за интервюта, а после работата сама взе да ме намира и то в такива количества, че реших да си намеря помощници.

 

 

 

Карай, де. Живот дълъг, време бол за добиване на мъдрост.*

 

* Което според умните глави било дълъг и болезнен процес (добиването на мъдрост), след който в преобладаващата част от случаите на повечето хора им оставала само болката.

Тук си изключително прав...

Правя това, което са ми казали. Като са казали да звъня така и да задавам тия въпроси на тоя език, това и правя. Не ми е това основната длъжност.

Това е друго нещо. Ако беше казал още в началото, че такива са ти инструкциите нямаше изобщо да изпишем 2 страници глупости.

 

Аз не исках да ми обяснявате как за нищо не ставам и колко съм крив. Просто споделих малко бисери.

 

Ама да де, то това не е проблем. Проблема е, че се представям на второ изречение, а не на първо...

Много навътре го прие всичко. Това, което исках да ти кажа е, че някак по-правилно и професионално е да се представиш кой си и от коя фирма си. Оттам насетне ако е рапон разговора ще протече по същия начин.

 

 

Да ви кажа ли и как ми идват на тестове, а после трябва да бърша бюрото и мишката от сополи, мазнотии и други подобни? Или да проветрявам стаята, защото мирише на не знам и аз какво...

Няма да е лошо да пуснеш малко снимки :)

Link to comment
Share on other sites

Какви снимки бе човек, то няма такива гнусотии. Като се наведа да му обяснявам и да ми се завие свят от интензитета на миризмата.

Link to comment
Share on other sites

Имаме, да. Това,че се е разширило, не е проблем - то пак си работи. Трябва да ти е поне с 2 номера по-голямо, за да няма вече ефект. Пиши на лични (за) какво точно ти трябва, и довечера или утре ще ти отговора с подробности. Ако пък тренираш с дрехи върху него до 3 номера все още важи. Не е толкова ефективно, но важи, ако е синтетика. Ако е вълна, вече е малко по-комплицирано...

Link to comment
Share on other sites

С изключение на Мобовиц и Ники, ако знаете само как ви личи, че никога не сте били от другата страна на барикадата

Как да не съм бил от другата страна на барикадата бе...

 

Айде пак с хубавата иконка. :online2long:

Link to comment
Share on other sites

Ииииии пък не пропуска.... :) То ако не беше ти - сигурно Миро щеше да е ;)

Аз даже не разбрах за кво си говорите :)

Link to comment
Share on other sites

Чета чат-пат през ред и ако не ме хване Пламен в крачка ще си ти :)

Имах предвид, че не ви разбрах там за барикадите и т.н, че да знам дали си сгафил нещо или не, за да правя забележки :)

Link to comment
Share on other sites

- Hello, I am calling for Nikolay?

 

Не че нещо ама и на мен да ми се обадиш по този начин на английски сигурно щях да те отрежа.

 

Представи се, кажи от коя фирма се обаждаш примерно:

 

- Hello, I am Xyz from Initech Corp. May I speak with Nikolay?

 

Това твоето е аналога на разни фирми като си вдигнат телефона и кажат "ало" или "да". Несериозна работа... Ми представи се кой си, кажи от коя фирма си и защо се обаждаш. И няма да е лошо да попиташ и дали е удобно в момента да говори човека, защото може и да не е...

+1

Между другото защо започваш на английски? В смисъл какво пречи да си размените 2-3 изречения на български, после му казваш - сега ще преминем на английски.

+2

На мен от НР като ми звъняха с предложение за работа ме поздравиха на български, представиха се на български, започнаха запитването на български и чак тогава предложиха да минем на английски. Но, ти вероятно си по-напред от НР, та знаеш кое е най-добре.

Ангеле, в България говорим през повечето време на български. Възпитанието изисква да се обадиш и представиш на български

+5

Ангеле, не разбирам що във вашата фирма не вземат един нормален HR, не да занимават теб с нещо, което не ти е работа, и което не ти се отдава.

А ако съм чужденец как да му говоря на Български език?

Helo, I am Abdelazis Babakhuya*, and I'm calling on behalf of Chukundur International...

 

_______________________________

* Имам колега, който се казва така...

Link to comment
Share on other sites

Как да не съм бил от другата страна на барикадата бе. До преди 10тина години аз си търсех работа и са ми звъняли за интервюта, а после работата сама взе да ме намира и то в такива количества, че реших да си намеря помощници.

oh-my-god.jpg

Link to comment
Share on other sites

...

Добре де добре. Не знам как го прочетох по диагонал (или просто някак пропуснах да го схвана). Пламен вече ми обясни колко съм залюхан :)

Link to comment
Share on other sites

Helo, I am Abdelazis Babakhuya*, and I'm calling on behalf of Chukundur International...

 

_______________________________

* Имам колега, който се казва така...

Хахахаха, този е готин. Аз пък имам една камара китайски колеги с фамилия Hui. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ами на мен като ми звънят винаги представянето е:

- Добър ден, аз съм Еди Кой Си от Нам-си-коя-фирма ООД, мога ли да говоря с г-н Дядомраз?

-------

 

Между другото това "I am calling for ...." не ми звучи особенно на английски или поне не съм го срещал досегa

-----

а не ти звучи правилно, защото всъщност е стандартен израз за секретарките, които първо казват че се обаждат от името на шефа си, т.е. спазват посочения от теб в началото етикет. И след това секретарките се уверяват, че говорят с правилния адресат със съвсем други изрази и учтиво молят да се изчака, за да го  прехвърлят на шефа.

това ние плебеите, няма откъде да го знаем, щото никога не ни се е случвало да си говорим с шефове на многонационални компании примерно.

 

пък и с какво право ще раздаваме акъл, като нямаме защитена дисертация по темата?!

Link to comment
Share on other sites

а не ти звучи правилно, защото всъщност е стандартен израз за секретарките, които първо казват че се обаждат от името на шефа си, т.е. спазват посочения от теб в началото етикет.

Ами не точно. Изразът call for, когато се отнася за някой/нещо има съвсем други значения и всъщност дедо е напълно прав да му звучи странно при телефонно обаждане. Най-често означава изискване за някой/нещо. The trolling called for someone like woox (no offense), демек за троленето си требеше някой като вокса (надявам се последния да приеме дадения пример с необходимото чувство за хумор). Друго значение е като синоним на pick up, например I'll call for you in the evening, демек ще дойда да те взема довечера. Най-близкото значение, което би имало някаква връзка с телефонен разговор в случая пак не е в подкрепа на бизнес етикета, защото означава да викаш високо (почти крещейки) някого.

Може би mobo се бърка със speak for, което всъщност покрива значението на това, което правят обикновено секретарките, т.е. да действат от името на шефа си. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...