Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

Понеже сега кмет след кмет и общински съветник след съветник се надпреварват да обясняват защо (гр)Адският транспорт в Пловдив изчезнА от google maps - ето и отговора на хората, които са били отговорни въобще да го има там:
https://yovko.net/plovdiv-google-maps/

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Тоя град лека-полека взима да става все по-голям батак. И в същото време се пише за много хубав, голям, основен град за нашите ширини и всички се бият в гърдите, че е много прекрасен. 

Link to comment
Share on other sites

"Ама Тракия ако знаеш как хубаво я направи тоя кмет, сега ще видиш и Пловдив как ще оправи."

Link to comment
Share on other sites

Герб за пореден път докарват нещата до там, че да си спомняме с умиление за по-малкото зло и да предпочитаме да се краде, но поне да се прави нещо смислено за този град.
Ако си спомняте, преди няколко години, още в началото на кметуването на баскетбудалиста се беше появил надпис "Ела си Ваньо". Чудя се, дали не е актуален и днес.

@chasti, ти на какво мнение си?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, instinct said:

Чух, че българските летища не са засегнати и работят нормално :laughing1:

 

Виц на деня:
Сайтът на ЦГМ не е засегнат от глобалният IT срив!
Той си е така по принцип.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, instinct said:

 

Чух, че българските летища не са засегнати и работят нормално :laughing1:

Защото все още са на Windows 3.1 ? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Вторник, 16.07.2024

Kaspersky Will Shutter US Operations After Software Is Banned by Commerce Department, Citing Risk
Cybersecurity firm Kaspersky says it’s shutting down all of its operations in the United States, just weeks after the Commerce Department banned the use of the company’s software in the country

 

Петък, 20.07.2024

Bad CrowdStrike Update Linked to Major IT Outages Worldwide
Organizations worldwide are reporting major outages due to Windows system crashes caused by a bad CrowdStrike update.

 

Слочаенос???

Link to comment
Share on other sites

Панаира с панаира продължава...

Има надежда гербаджийско-руско-консулската схема да се разтури.

 

СГС: Община Варна никога не е била собственик на 29 % от акциите на Пловдивския панаир

Софийският градски съд (СГС) публикува решението по делото за акциите на Пловдивския панаир.

Според СГС решението, с което Варненският общински съвет апортира акциите на Общината от Международния панаир в Пловдив в дружеството "Пълдин Туринвест" е нищожно. Магистратите са категорични, че Община Варна никога не е ставала собственик на 29 % от акциите на Пловдивския панаир. Поради тази причина тя няма право да се разпорежда с тях.

Link to comment
Share on other sites

Заради гаф на МВнР България не може да издава шенгенски визи

На вид издаваните от България шенгенски визи са шенгенски, но само на хартия. При опит да се провери валидността на визата по електронен път в друга държава от Шенген, следва отказ. И това е така, защото България не е изградила електронна съвместимост на системите на Външно.
Така въпреки дългите години на “подготовка”, клетвите пред ЕК и държавите членки, и напълно достатъчното време между 30 декември, когато се взе решението да ни приемат в зоната, и 31 март, когато това стана факт, Външно министерство гръмко се провали в най-важната задача, която имаше да свърши по въпроса.
 

 

За пореден път доказателство, че където е намесен Герб, нищо не се прави както трябва.

До 9-ти април, за външен министър (че даже и зам. министър-председател) имахме еврокомисар, който се гласеше да става премиер. 

От 22-ри април, самият премиер (политическа креатура на Герб) е външен министър.

 

@chasti, каквито искаш снимки, колажи, опорки и постановки ми размятай, обаче само слепците и тотално заблудените не виждат, кой е слагал и продължава да слага прът в колелата и кой криви макарона, през който ще гледаме Шенген и Еврозоната.

За едни евроатлантици говоря...

 

ПП:

И гениалното прозрение на последния (премиер и външен министър) - Главчев с идея: За да няма опашки на "Кулата", да се кара по-бавно по магистралата

 

ezgif-4-fa99b858ff.gif

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, plameni said:

Ахахаахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахаах

предлагам да има мониторинг на опашката там и при определена дължина на колоната патрулки да спират движението на магистралата. 

Link to comment
Share on other sites

Самият факт, че Главчев е родил собствена "идея" сам по себе си е новина, така щото тоя нискочел главанак е толко просто бичме, че повече мяза на шофьор в газка в ДАП-а, отколкото на обществена фигура. Даже и по гробаджийските стандарти тоя е карикатура някаква...

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

  

On 7/20/2024 at 8:31 PM, ARPAnet said:
On 7/20/2024 at 3:25 PM, instinct said:

Чух, че българските летища не са засегнати и работят нормално :laughing1:

Защото все още са на Windows 3.1 ? :lol:

 

Когато си прав, си прав :laughing1:. Аз си мислех, че е майтап, но то верно се оказва, че Windows 3.1 е спасил положението в четвъртата по големина американска авиокомпания Southwest Airlines, която го ползва до ден днешен и благодарение на това при нея не е имало срив.

 

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, instinct said:

 Когато си прав, си прав :laughing1:. Аз си мислех, че е майтап, но то верно се оказва, че Windows 3.1 е спасил положението в четвъртата по големина американска авиокомпания Southwest Airlines, която го ползва до ден днешен и благодарение на това при нея не е имало срив.

 

От оригиналната статия:

Quote

Edit 7/29/2024 7:35pm PT: Reports have surfaced that the source tweet included inaccurate information. A report from 2022 points to Southwest using Windows 95 for many of its systems rather than version 3.1. Yet another more recent report refers to the OS as having apps that appear to have been "designed on Windows 95." We're reaching out for further clarification.

Не били компютри ами компоти. Същото и с бъгавия софтуер на ChatGPT. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Tomshardwareguide са избързали със сензационната новина, явно, после са се коригирали - от 3.1 на build on 95... Няма голяма разлика в констекста на случката, ако питаш мен :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, instinct said:

Tomshardwareguide са избързали със сензационната новина, явно, после са се коригирали - от 3.1 на build on 95... Няма голяма разлика в констекста на случката, ако питаш мен :laughing1:

Тъй де, няма разлика между някакъв ап, дето е бил правен за Уин 95 и самия Уин 95, щом казваш. Същото като, не били компютри, а компоти. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Имам предвид, че и двете са древни, 30 годишни системи... В ерата на cutting edge новия софтуер, тия изглеждат като едно и също нещо.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, instinct said:

Имам предвид, че и двете са древни, 30 годишни системи... В ерата на cutting edge новия софтуер, тия изглеждат като едно и също нещо.

А аз имам предвид, че нищо не схващаш и продължаваш със схемата "не били компютри, а компоти". Последно обяснявам, та белким AI алгоритмите ти схванат разликата. Става въпрос за приложение (софтуер), който бил правен навремето за Уин 95 и който очевидно компанията все още използва. Това няма никаква връзка с версията на джама, на която въпросния архивен софтуер върви в момента. А още по-малка връзка пък има с това дали е основната причина, щото фирмата да не ползва Crowdstrike. Ако не го разбра и този път, питай пак. Може някой друг да се жертва да ти го обясни. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Тия студенти в канадско нещо са те изкривили - много са сериозни сигурно и не те бъзикат, затова си загубил способността да забелязваш тънкия хумор... :laughing1:

Опитвай още да обясняваш какво е 3.1 и приложение за 95 :laughing1:. Аз съм почнал от правец осем и ми е много забавно, когато някой, който не знае с кого говори, се опитва да се прави на учителка пред децата от първи клас...

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...