Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Турция иска да си върне част от егейските острови, било с дипломация или с война.

Това заяви турският външен министър Мевлют Чавушоглу, цитиран от Greek Reporter.

Пълни тъпотии на журналята, война с Гърция няма как да има,това е самоубийсто хеле пък за някакви мижави острови....

Link to comment
Share on other sites

Пълни тъпотии на журналята, война с Гърция няма как да има,това е самоубийсто хеле пък за някакви мижави острови....

 

При тях линията в последните 20-тина години е ако се очаква да завали малко снежец, да предупреждават за евентуални стихийни бедствия. :)

Та и с политическите новини е същото - оня се е изплюл нещо си в парламента пред турските депутати и то между другото, изброявайки 3 хипотетични варианта, а вестникарите са взели само това, дето ще им продаде новината. Но пък е добре да знаем дори и в такива случайни приказки кой какво си мисли, а иначе аз знам, че гърците няма да дадат и една педя от който и да е техен мижав остров. ;)

Link to comment
Share on other sites

....а иначе аз знам, че гърците няма да дадат и една педя от който и да е техен мижав остров. ;)

През 96 година за една бройка да се сбият заради ей тия мижави скали в морето:[url=http://wikimapia.org/7964541/Imia-Kardak.%D0%93%D1%8A%D1%80%D1%86%D0%B8%D1%82%D0%B5]http://wikimapia.org/7964541/Imia-Kardak.

Гърците си вдигнаха наличната флота и турците подвиха опашка...посъветвани и от други страни.

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

ИСКАМ ИЗРИЧНО ДА УПОМЕНА, ЧЕ ТОВА НЕ ГО ПОСТВАМ ЗА ДА ВОДИМ ПОРЕДНИЯ БЕЗСМИСЛЕН СПОР. Просто ми стана интересно сравнението на двете технологии. Едната т.е. американската разчита повече на стелт технологиите, а руската съответно на повече маневреност на машината. И друго ми стана интересно, как успяват да натъпчат всичкото въоръжение в фюзелажа?

 

Stealth не помага: В близък бой Су-35С превъзхожда F-22
Link to comment
Share on other sites

Самата идея е коренно различна на двата дизайна. Идеята на F-овете никога не е била близък въздушен бой. В такъв вероятно руснаците ги превъзхождат, но докато се стигне до такъв бой те отдавна ще са ги свалили от голямо разстояние. Не мога да се сетя къде, но наскоро бях чел статия точно по този въпрос. Обхвата на ракетите и радарите им превъзхожда руснаците с много.

Link to comment
Share on other sites

 

ИСКАМ ИЗРИЧНО ДА УПОМЕНА, ЧЕ ТОВА НЕ ГО ПОСТВАМ ЗА ДА ВОДИМ ПОРЕДНИЯ БЕЗСМИСЛЕН СПОР. Просто ми стана интересно сравнението на двете технологии. Едната т.е. американската разчита повече на стелт технологиите, а руската съответно на повече маневреност на машината. И друго ми стана интересно, как успяват да натъпчат всичкото въоръжение в фюзелажа?

 

За отговор на подобни въпроси ти трябва експертно мнение на някой със сериозни познания в бойната авиация. Тук такъв няма гарантирано. За сметка на това има много аналитици на пълзящия путинизъм и отношението му към всички бедствия в световен мащаб. Та най-много да се получи това, което не искаш да се получава.

 

 но докато се стигне до такъв бой те отдавна ще са ги свалили от голямо разстояние.

 

Айде бе! Къде по-точно е казано, че ако можеш да обстрелваш от по-голямо разстояние непременно си свалил целта? Подобна "логика" обезсмисля скъп самолет и пилот изобщо. Направо един дрон да стреля отдалече и толкоз. 

Link to comment
Share on other sites

Направо един дрон да стреля отдалече и толкоз. 

То там е бъдещето. Надали ще видим нови разработки на изтребители вече. Поне не такива с пилот вътре.

А да споменавам ли кой е най - напред с разработките и използването на дронове или сам ще се сетиш?

Link to comment
Share on other sites

Айде бе! Къде по-точно е казано, че ако можеш да обстрелваш от по-голямо разстояние непременно си свалил целта? Подобна "логика" обезсмисля скъп самолет и пилот изобщо. Направо един дрон да стреля отдалече и толкоз. 

 

Е това е логиката на американците. Както и логиката зад F35. 

Очакват по-малко dogfights и да си свалят целите от далеч. Като сами са по-трудни за сваляне от далеч благодарение на стелта си (според логиката им)

 

Едит - във видеото на което е базирана "статията" си казват, че руснаците са тръгнали по същият път. 

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

 

ИСКАМ ИЗРИЧНО ДА УПОМЕНА, ЧЕ ТОВА НЕ ГО ПОСТВАМ ЗА ДА ВОДИМ ПОРЕДНИЯ БЕЗСМИСЛЕН СПОР.

 

Искрено подкрепям горното изказване, така че няма да включвам вентилатори. Нито аз съм толкова компетентен, отсрещният хептен, че да се води подобен разговор, че и в тази тема. 

Link to comment
Share on other sites

Аз гледах сравнението, че F22 e 5-то поколение, а СУ-то е 4++. Предполагам, че Пак Фа който вече е 5-то поколение ще имат по сериозни стелт технологии. От друга страна анализите показват, че наличието на по сериозна стелт технология е за сметка на въоръжението.

Link to comment
Share on other sites

Ама то за твое добро уе чУек! Те за твое добро го правят да ти къса нервите телефона! Даже и бъговете пак са нарочно за твое добро направени :lol: :lol:

 

Пичове да знаето ако сте като мен и не харесвате Бойко значи сте: 

 
Link to comment
Share on other sites

На предния ми Айфон направих грешката да си ъпдтейна АйОС-а, и то заради приложение, което исках да ползвам, а то изсикваше настоящата последна версия на ОС. Не само че се забавя телефона, а и по бързо се скапва батерията, защото почва да и тежи новата ОС. Повече тази грешка с ъпдейта няма да я направя. 

Edited by Dunc
Link to comment
Share on other sites

Аве ей, мушмуроци! Няма такова нещо като стелт, бе! Набийте си то най-сетне в кратунките!

Задайте си тънкото въпросче, що аджеба, руснаците не напират в тази насока, след като са изобретателите на т.н. невидими хави!? След няколко десетки години може и да има временно невидима технология, но в днешно време... не би. С това, дето в днешно време краварите се бият в гърдите, ватенките още от илядо деве'стен, шеесет и четвърта са се справили и си имат съответната контрамярка.

Запомнете, че ако нещо не отразява сигнал, то липсата на фонов шум вече е сигнал.... Както и още няколко други дреболии вадят като въшка на чело, т.н. невидими краварски измишльотини.

Link to comment
Share on other sites

Аве ей, мушмуроци! Няма такова нещо като стелт, бе! Набийте си то най-сетне в кратунките!

Задайте си тънкото въпросче, що аджеба, руснаците не напират в тази насока, след като са изобретателите на т.н. невидими хави!? След няколко десетки години може и да има временно невидима технология, но в днешно време... не би. С това, дето в днешно време краварите се бият в гърдите, ватенките още от илядо деве'стен, шеесет и четвърта са се справили и си имат съответната контрамярка.

Запомнете, че ако нещо не отразява сигнал, то липсата на фонов шум вече е сигнал.... Както и още няколко други дреболии вадят като въшка на чело, т.н. невидими краварски измишльотини.

 

Ъммм, Митко нещо се е затъжил за тебе.  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Ъммм, Митко нещо се е затъжил за тебе.  :laughing:

Явно ме сънува как съм с развети коси и вакло разгърден на росна ливада....

Link to comment
Share on other sites

https://m.vesti.bg/bulgaria/koktejl-ot-himiia-razkriha-v-gotovite-salati-6077530

Хубуу де, като не ги затварят, защо не кажат кои са, че ние да ги затворим...баси..ама то за всичко е така...какво ли истинско нещо консумираме изобщо...

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

https://m.vesti.bg/bulgaria/koktejl-ot-himiia-razkriha-v-gotovite-salati-6077530

Хубуу де, като не ги затварят, защо не кажат кои са, че ние да ги затворим...баси..ама то за всичко е така...какво ли истинско нещо консумираме изобщо...

Ами по принцип много лесно може да се разбере кои са просто като се прочете съдържанието на етикета. То си пише там и нишестето, и консервантите и другите т.нар. "химии". Просто българина масово не чете етикета, а пазарува като кон с капаци, воден само и единствено от вълшебната думичка "промоция". Много интересно какво се очаква да има в кауфландската руска салата по 2,99 килото... 

Link to comment
Share on other sites

Аз гледах сравнението, че F22 e 5-то поколение, а СУ-то е 4++...

 

Руснаците имат изтребител от 5-то поколение - Су-57.

 

https://www.youtube.com/watch?v=7fwfNgXUJ1c

 

 

....и разработват друг от 6-то поколение, но кога и дали ще успеят е друг въпрос, понеже тези 14 000 км/ч ми се виждат доста висока летва. ;)

 

А между другото и Су-47 не е за пренебрегване:

 

https://www.youtube.com/watch?v=g_NK5YvwMSE

Link to comment
Share on other sites

Руснаците имат изтребител от 5-то поколение - Су-57.

 

 

 

....и разработват друг от 6-то поколение, но кога и дали ще успеят е друг въпрос, понеже тези 14 000 км/ч ми се виждат доста висока летва. ;)

 

А между другото и Су-47 не е за пренебрегване:

 

 

Аз съм на ясно, че Пак Фа (Су 57) е 5-то поколение, но той реално все още не е пуснат официално на въоръжение.

 

А Су 47 отдавна е спрян като проект.

Link to comment
Share on other sites

Салатата „Снежанка” има два основни компонента – краставици и цедено кисело мляко. В 11 от поверените 14 марки, обаче няма кисело мляко. Бялата субстанция, която изглежда като мляко е микс от хидрогенирана палмова мазнина, нишесте и средно още 11 добавки”, обясни д-р Иванов. „По количество на въглехидратите това се доближава до сладкарско изделие”.

В някои салати има дори такива екзотични съставки като силиций – стрит пясък, сложен просто за пълнеж.

 

Така, така... Само рога няма вътре... То се усеща идеално де, а пък и аз лично бягам от такива салати като цяло. Има една руска на Кенар с шунка, която горе долу бива и това е. По принцип вечеи има руска и млечна, които не само са фалшиви - те не стават за ядене... Общо взето видиш ли евтинджос - бЕгайййй!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...