Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

  • Replies 14.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Това което си мисля аз, вероятно всеки сам вече е достигнал до същия извод...

Става дума, че външно е доста странно САЩ да се явява като световен "раздавател" на правосъдие - къде ли не са се намесвали и след това в региона настава такъв хаос, че с години вътрешните войни не могат да стихнат. Някои казват, че петролът е причината - да, със сигурност е така, но не е само той. Според мен другата основна причина е продажбата на оръжие за колосални суми. Наскоро след посещението на Тръмп в Саудитска Арабия прочетохме, че СА е сключила най-големия договор за покупка на оръжие от САЩ на стойност почти 110 милиарда долара, а знаем в момента какво е положението в целия арабски регион и конкретно отношенията на СА с Иран, Йемен и другите околни. Сега САЩ поддържат огъня и в друга част на света - Северна Корея...то вярно, че и оня дръпнатият също е луд, но Тръмп прави всичко възможно ситуацията да е на ръба без да се преминава границата, с постоянните съвместни учения на границата на Корея, които всеки път стават все по-мащабни. След всяка поредна провокация Ким изстрелва все по-мощна ракета за да покаже, че не е безащитен и няма да се даде без бой. И след тия постоянни взаимни провокации днес прочитам поредната с нищо неизненадваща ме новина:

 

Правителството на Япония е заложило в бюджета за финансовата 2018 г. рекордната сума от 5.19 трилиона йени /около 46.1 млрд. долара/ за отбрана, съобщава вестник „Никей“, цитиран от ТАСС и БГНЕС. 

 

Тази сума е с около 624 млн. долара повече отколкото предходната година.

Голяма част от нея е предвидена за закупуване на американски наземни комплекси за ПРО Aegis Ahore, както и нови ракети прихващачи SM-3 Block 2A, каквито Япония разработва съвместно с Вашнгтон. Тези мерки са необходими за посрещане на засилващата се севернокорейска заплаха.

Link to comment
Share on other sites

Това което си мисля аз, вероятно всеки сам вече е достигнал до същия извод...

 

И то много отдавна и неведнъж съм го казвал. Военнопромишленият комплекс е гръбнака на американската сгантерия. Работещите в него и за него са десетки милиони, а за бюджетите - всички сте ги виждали. Без войни и конфликти цялата тази машина за глупости ще спре. Всички тези малоумници ще останат без работа. Респективно постоянно и безогледно се полагат всевъзможни усилия винаги някъде да има някаква война, някакъв конфликт, някакво напрежение, някакво въоръжаване, някакви измислени причини имперският флот да е наоколо и да симулира дейност. Палят се фитили и винаги далече от къщи. С изключение на 9/11 фитила, който обаче беше най-контролирания в света. И отвърза ръцете на кучетата, които само това чакаха. 

 

И децата вече им знаят номерата на американските боклуци. 

Link to comment
Share on other sites

Срам нямате да говорите такива "лъжи" в ефира на булфорум... посипете си главите с пепел....

 

Все едно не знаете, че най-големия дестабилизатор, окупатор с афинитет към световна хегемония е Путин....

Link to comment
Share on other sites

И то много отдавна и неведнъж съм го казвал. Военнопромишленият комплекс е гръбнака на американската сгантерия. Работещите в него и за него са десетки милиони, а за бюджетите - всички сте ги виждали. Без войни и конфликти цялата тази машина за глупости ще спре. Всички тези малоумници ще останат без работа. Респективно постоянно и безогледно се полагат всевъзможни усилия винаги някъде да има някаква война, някакъв конфликт, някакво напрежение, някакво въоръжаване, някакви измислени причини имперският флот да е наоколо и да симулира дейност. Палят се фитили и винаги далече от къщи. С изключение на 9/11 фитила, който обаче беше най-контролирания в света. И отвърза ръцете на кучетата, които само това чакаха. 

 

И децата вече им знаят номерата на американските боклуци. 

Ами и децата ги знаят, ама масата от хора все още им вярват, че те наистина ходят да помагат и да пазят демокрацията на всичките места, на които водят войни! Странно ми е и на мен колко сляп трябва да си, за да не го видиш ама...

 

Идва ли краят на свободния интернет в САЩ
Link to comment
Share on other sites

Това ако се случи, хамериканците по никакъв случай няма да са различават от народа ма Ким Чен, пък после им викайте демократи....

Link to comment
Share on other sites

Това ако се случи, хамериканците по никакъв случай няма да са различават от народа ма Ким Чен, пък после им викайте демократи....

Гледай Войслав Шешел, да видиш нагледно как поръчков съд на САЩ, човек който аргумент по аргумент и свидетел по свидетел ги разпердушинва и въпреки това го влачат десетилетия по съдебни дела и в крайна сметка му измислят присъда... Евала на този непримирим и много интелигентен човек, че им казва в очите каква измет са и ги унижава с факти!

Ето малка забавна компилация от негови дела

Link to comment
Share on other sites

Това ако се случи, хамериканците по никакъв случай няма да са различават от народа ма Ким Чен, пък после им викайте демократи....

Не е баш така, там имат закон за Net Neutrality от 2015-та. Преди това отново нямаше регулация.И дори така FCC са се намесвали и притискали провайдърите в различни случаи. 

Проблема не е толкова в липсата на регулация, колкото е в слабата конкуренция на пазара им. 

Link to comment
Share on other sites

Тя стигна и до Югозападния Университет „Неофит Рилски“

 

Велика институция, пред която Харвард и Оксфорд бледнеят... 

 

Там носителката на „Златна игла“ изнесе открит урок на тема „Изграждането на бранд и полезни практики в модата“. Освен че даде съвети на младите за успешен бизнес във фешън индустрията, Мегз раздаде дипломи на студентите, завършили специалност „Мода" 

 

Представям си колко престижна награда е тая игла...

"Дебил изнася открит урок" е интересна тема за маса... Брандове и практики ми градила... Патка непоръбена... 

Link to comment
Share on other sites

Безумие след безумие!
 

Съдебният брокер Красьо Черния е оправдан по всички обвинения. Съществена роля изигра прокурор Първолета Никова, която хем била прокурор, хем свидетел по делото на Красьо. Същата преди години беше хваната с гангстер в леглото и за да го отърве от ареста му набута в устата бонбони, понеже любимият й бандит бил диабетик. Но ВСС не видя нищо укоримо в тези действия. Разбира се, Никова впоследствие беше повишена. Ето на такива зависими и ренегатни кадри се крепи цялата престъпна пирамида на прокурватурата.

 

Link to comment
Share on other sites

Айде изсраха и новите лайна:

Окончателно: Антикорупционната комисия ще може да подслушва
 

Тя ще може да извършва оперативно-издирвателната дейност, която ще се осъществява чрез гласни и негласни методи и средства, като се зачитат и гарантират достойнството, правата и основните свободи на гражданите, записаха още народните представители.

Ще се използват специфични способи и средства по ред, определен с инструкция, приета от Комисията. На свой ред тя ще прави искане за използване на Специални разузнавателни средства, съгласно Закона за СРС.

Събраните веществени доказателства ще се предоставят на съответните органи на съдебната власт. Те обаче няма да могат да послужат в съда, защото няма да са събрани по изискванията на НПК, коментираха юристи.

Те обаче не успяха да обяснят парадокса, че антикорупционната комисия ще може да подслушва, въпреки че няма да има разследващи правомощия и официално няма да може да разкрива престъпления.

Правозащитни организации обаче алармираха, че няма да има нужда дори от данни за престъпление, за да бъде подслушван някой. Така всеки политик или магистрат ще може да бъде следен само след подаден сигнал, макар и не анонимен. До момента законът предвиждаше да има повдигнато обвинение за извършено престъпление.

Link to comment
Share on other sites

Искаш ли да ти кажа една тайна - и сега си подслушват който и където им е удобно, просто после не могат да ги използват в съда, което като гледам пак ще е същото...

 

510 лв. минимална заплата от 2018 г ура поне вдиганаха заплатите на мангалите!!!
Link to comment
Share on other sites

 

Искаш ли да ти кажа една тайна - и сега си подслушват който и където им е удобно, просто после не могат да ги използват в съда, което като гледам пак ще е същото...

Знам, но сега създават още един орган. Те толкова станаха тези които имат право да подслушват, че просто нямам думи. Вероятно си проследил и скандала с Бойко Рашков. Страшни разкрития направи и накрая основните медии просто го проспаха. По - точно представиха съвсем други данни от тези които той изнесе.

Link to comment
Share on other sites

Нали Бивол били зле? Защо ги цитираш?

 

Кога и къде съм казвал, че Бивол са зле? И то при положение, че редовно ги цитирам? Когато са зле разбира се не им го спестявам грам. Предимно защото не съм кон с капаци. И това важи за всички, не само за тях.

 

========================

 

Да не мислите, че само при МЛАДИТЕ се пускат крокодили...  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...