Jump to content
BulForum.com

GSM Stuff Links


samkijot

Recommended Posts

  • Replies 676
  • Created
  • Last Reply

Hora,moje vuprosa mi da vi se stori mnogo tup no iskam da vi pitam moga li po nqkakuv na4in da istriq melodiikite koito sa zapisani oshte ot kakto e kupen.Telefona e SAMSUNG SGH-D410.

Blagodarq predvaritelno :D

Link to comment
Share on other sites

Hora,moje vuprosa mi da vi se stori mnogo tup no iskam da vi pitam moga li po nqkakuv na4in da istriq melodiikite koito sa zapisani oshte ot kakto e kupen.Telefona e SAMSUNG SGH-D410.

Blagodarq predvaritelno  :D

 

Има начин, но е гаден - намираш флаш за този телефон, редактираш го със съответната програмка и си го записваш в телефона. Това става само с COM кабел, евентуално и с USB но не съм сигурен, но със сигурност не става по IR или BT. Ако не се лъжа имаше ограничение новите мелодии които слагаш да не са по-дълги от оригиналните и дори май не можеше да се сменят имената на мелодиите, така че се получава под старото име да имаш новата мелодия, нещо такова.

 

 

Без .jad тия игри дето са дадени не тръгват  :confused

 

Зависи от телефона - на моя се инсталират и без JAD.

Има една програмка JADgen която прави JAD като и подадеш JAR-а.

Link to comment
Share on other sites

Ami na4i as si imam DATA LINK CABLE [pone taka pishe na nego] koito go slagam v USB-to i moga da si prehvurlqm kartinki i melodiiki kakto i da svalqm klipove i snimki koito sum pravil no mislq 4e samo tova.Shte moje li da namerish ot nqkade toq flash ili da mi dadesh nqkakvo po konkretno oputvane :bgrin: shtoto naprao sum v pulna mugla :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ami na4i as si imam DATA LINK CABLE [pone taka pishe na nego] koito go slagam v USB-to i moga da si prehvurlqm kartinki i melodiiki kakto i da svalqm klipove i snimki koito sum pravil no mislq 4e samo tova.Shte moje li da namerish ot nqkade toq flash ili da mi dadesh nqkakvo po konkretno oputvane  :bgrin:  shtoto naprao sum v pulna mugla  :rolleyes:

 

ето FAQ : http://forum.samsung-mobile.ru/viewtopic.php?t=14145

Там пише че ти трябва програмата OPTIFLASH3.7.zip и някаква друга Samsung Resource Explorer. Има и засегнато точно твоя въпрос за замяната на мелодиите : "3 Вкладка "MMF files" - изменяет оригинальные мелодии на свои..."

 

това пък http://forum.samsung-mobile.ru/viewtopic.php?t=14446 е тема където обсъждат флашове (руснаците им викат прошивки) за твоя модел точно, но не ми се четат 56 страници

 

Имай предвид, че ако не си убеден че знаеш какво правиш, по-добре не си играй, защото можеш да си скапеш телефона и да си прецакаш гаранцията !

Link to comment
Share on other sites

awe hora kajete nqkvi igri za LG 7100 i otde da gi svalq!!!ili za LG 71xx

 

ами докато мрънкаш и чакаш някой да ти ги даде наготово, можеше 10 пъти да пробваш всякакви Java игри които намериш за други телефони и да видиш от кой друг модел стават за твоя

 

така като гледам екрана ти е 120x160 което е като на E700, така че пробвай игри за Самсунг дали ще станат

Link to comment
Share on other sites

Има една програмка JADgen която прави JAD като и подадеш JAR-а.

Аз си свалих няколко игри от линковете в темата и като се опитам да направя JAD ми вади тази грешка:

error.JPG

Въпрос1: Как да го оправя?

Въпрос2: За к700i ще тръгнат ли без JAD ?

Link to comment
Share on other sites

как да си направите mp3 мелодии по най-елементарния начин :) -> с програмата GoldWave

(препоръчително е да е mono и max 96 kbps. от повече няма смисъл)

 

избирате си mp3-ка и я зареждате от Open:

 

resizeofgw11cx.gif

 

после маркирате с курсива (ляв бутон) мястото откъдето искате да започне мелодията т.е. началото:

 

resizeofgw20ou.gif

 

.. по идентичен начин за края, но с десен бутон избирате Set Finish Marker:

 

resizeofgw35ah.gif

 

... след това File -> Save Selection As ..

 

resizeofgw41op.gif

 

... избирате съответните параметри. или от Attributes

 

resizeofgw65kc.gif

Link to comment
Share on other sites

Аз си свалих няколко игри от линковете в темата и като се опитам да направя JAD ми вади тази грешка:

error.JPG

Въпрос1: Как да го оправя?

Въпрос2: За к700i ще тръгнат ли без JAD ?

 

Коя точно ти дава грешка. Аз сега го пробвах на 29 от игрите които си дръпнах и ми генерира JAD без грешка на всички. Само дето не мога да пробвам дали така получения JAD файл е в ред, защото както казах при мен се инсталират без JAD. Аз си ги пращам с Bluetooth (само JAR файла и само по 1 наведнъж) и на телефона се появяват като съобщения с attachment. В момента в който отворя съобщението се стартира installer и ме пита къде искам да се инсталира.

Link to comment
Share on other sites

Da bez problem.

btw s kvo sha gi kachvash? Ne che ima znachenie ama mi e interesno s kvo razpolagat horata ;)

Bluetooth. По-точно в момента с нищо не разполагам, но до няколко дена ше си зема един син зъб :)

@kicko

Аз свалих десетина игрици от темата и сички ми дават тази грешка и от дата.бг свалях и пак :confused

Явно проблема не е в игрите и програмата, ами в предклавиатурното устройство :bgrin: Но след като ще тръгнат без JAD няма проблеми :)

Link to comment
Share on other sites

Ето от мен 3 програмки на тема автомобили и разходите по тях.

MyCar

PowerCar

HandyCar

 

Първата е Java и става за различни телефони, нищо че пише 7650, става и на Nokia 3510i и на 6260. Останалите 2 са за Symbian.

Известно време се чудих къде да ги кача, защото няма подходящо място, но реших че Win_Appz\*GSM\ става горе долу.

 

Няколко думи за програмите :

 

MyCar (Java) - записвате си показанията на километража и колко гориво сте доляли (при пълнене до горе). Тя ви смята разхода и изминатите километри. Има статистика от дата до дата, последни показания и общо. Цена на горивото не се попълва и съответно финансови разходи не се отчитат.

 

PowerCar (Symbian) - може да си водите статистиките за няколко автомобила. Имате 3 графи : Гориво, Пътувания, Разходи. Във всяка графа може да си дефинирате шаблони на нещата които често въвеждате. Има много възможности за филтриране и статистика (текстова или графична). Голям недостатък според мен е невъзможността да се въвеждат дробни числа за количество гориво. За цена и платена сума може да се въвеждат дробни, но за количество гориво само цели ! И освен това се опитва да се прави на умно и да смята една от трите величини по останалите 2.

 

HandyCar (Symbian) - изглежда като горната, но без поддръжката на няколко автомобила и без досадния бъг дето не може да се въвеждат дробни количества гориво. Освен това за горивото може да се избира дали е било зареждане "до горе" или частично зареждане, като трябва да има поне едно "до горе" за да може коректно да смята разхода.

Тази според мен е най-добрата от трите.

Link to comment
Share on other sites

Можели някои дами кажи как се качват игри за Motorola e398.

опитах с MIDway 2.8 нестава разпознава се модема на ком 4 отварям Jad file normalno при испращане ми исписва

connecting the phone (timer expired)

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже дали е възможно да си качвам игри на Т610????

И как става?? Без изпращане като съобщение както от сайтовете за GSM-и.

10х предварително :)

Link to comment
Share on other sites

i nqkoi moje li da mi dade razni raboti kato software i gotini igri4ki za Nokia 3650

 

станаха ли игрите за N-Gage ?

ето, качих ти още малко, като освен за N-Gage вътре има и обикновенни за Symbian

 

кажи какви програмки искаш ?

 

можеш да идеш на http://my-symbian.com и да си харесаш някоя, после пускаш търсене в eMule с нейното име и почти винаги се намира

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...