Jump to content
BulForum.com

Търся кой да ми оправи лаптоп


Recommended Posts

Здравейте,колеги. Имам един стар DELL Latitude E5440. Не ми се изхвърля,защото много здрава машина. Обаче вече като се включи и му трябват повече от 10 минути ,за да зацепи. Преинсталирах му Уиндоуса,но не. Или рам-та му е заминала или нещо друго. Искам да го възстановя и да си го ползвам (дъщеря ми) . Не ми се носи в големите фирми за компютри,за да не го платя още веднъж за преинсталация и ремонт. Та ако някой ги разбира тези неща и мисли,че може да помогне на дъщеря ми,да пише. Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

Голяма е вероятността проблемът да е в диска. Сложи едно 2.5“ SSD, преинсталирай, и най-вероятно ще се пооправи

Link to comment
Share on other sites

Не си прави експерименти и да отива в кофата. Бил е железен преди 6~10 години ;) . Има вероятно със ново SSD да се раздвижи и евентуално малко рам. Но за мен не си струва занимавката. Защото крайния раезултат няма да е както е бил като нов. От над 10 години се занимавам с компютри та мисля, че знам горе долу какво говоря. Последно време отказвам да се занимава с такива машини защото накрая почти няма разлика и клиента е разочарован. А аз не мога да му направя стария лаптоп 6+ години да е като нов. Няма как. Всичко вече иска много повече ресурс... който ресурс нямат тия старци ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Там е работата,е на него не се прави нищо по-ново от това,което се е правило преди 5 години. Пише се текст и от време на време се гледа филм свален  на харда. То не е там проблема. Аз като дам примерно десен бутон на десктопа и ми отваря менюто след 30 секунди. Разбираш ли за какво става дума? Не искам да прави чудеса,а просто да си прави това,което си правеше. Не ми се изхвърля. като му гледам пантите,само мога да си мечтая съвременен лаптоп да го направят толкова здрав

Link to comment
Share on other sites

Както и колегата е писал :

1. Прилично SSD 2.5" за мен залагам винаги на Samsung Evo като минимум. Около 115 лв виждам, че е в момента.

2. Ако си с 4гб рам, ще е добре да се мине към 8гб... от 16гб мисля, че няма да имаш нужда. Макар хром да обича да яде много рам примерно. Рам 4 гб около 40 лв наизуст говоря.

3. Аз бих пробвал даже и 10ка Windows  да му сложа, понякога върви по-добре от седмица на някои лаптопи а и вече 7цата я канселират.

И понеже има голяма вероятност да не е чистен основно, и да е сменяна термопаста. Силно препоръчвам основно почистване с разглобяване и нова термопаста ама хубава.

 

Та за рамта трябва да се отвори и провери има ли втори слот ако си с 4гб както казах са малко вече.

 

Аз за тия неща като работа вземам 80 лв. Но не съм от Пловдив. Като сменям термопастата с Арктик МХ-4.

 

Та общо ще ти излезне около 115 + 40 + 80 = 235 лв цялата галимация. Правя ти груба калкулация за да си прецениш, като резултат като нов когато е купен може и да не постигнеш. Но пък може и да стане много по жив ако SSHDD-то в момента ти осира всичко ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Какви 235лв, какви 5000 марки :D 

За 10 годишен лаптоп!

 

Така и не разбрахме характеристики...

Аз даже не си и помислих, че може да няма ССД, 8рам и Win10 през 2024!

 

След като потвърдим, че са налични и като знаем с кой процесор е, можем да започнем да търсим проблема.

Ако случайно не са, проблемът е че ни се свидят 30-40лв за компоненти 2ра ръка.

И ни мързи да го продухаме с компресора.

Примерно.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...