Jump to content
BulForum.com

Провадам Стерео Усилвател 2x100,Sony TA-F4A,8-16Ом


Recommended Posts

изчистен е, центрован е. всичко си му работи. отвътре е като нов. 8-16 ома. 4 колони потдържа и мисля че ... 3 или 4 входа (телевизор, дек и т.н.) защити си има. забавяне при включване.. сичко. 2x100.. и не е от тия дето пише 2x100 пък са 2х40 например. знам, защото ми изгърмя две Колони Jamo по 110W реални. Усилвателя не е подлаган на силно натоварване.

 

някой ако може да си намери по-подробно инфо в интернет,защото аз нямам упътване и няма от къде да видя точни спецификаций.

 

Цена 170 лева.

 

П.С. сега ще потърся някакво инфо и ако намеря ще едитна поста.

 

Edit: снимки бях намерил, но нещо са ги махнали. не е нищо различно, само има 2 Power Meter-a (за левия и десния канал). има включване между A-B.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Ako iskash moje da trampim + doplashtane! Az imam "NORDMENDE HiFi Amplifier PA 1650 Class A" 4 kanalen. Po 100W na kanal. Ama nqmam snimki da ti go pokaja a i v internet nishto ne mojah da namera.

 

 

 

 

 

Колко пари му искаш ?

 

FalleN_213 130lv e cenata!

Link to comment
Share on other sites

1979 - оригинала е за вграждане в рак, май 39.5 см ширина, ама не съм много сигурен. Свири с много мек бас, но не съм сигурен дали беше със STK накрая или на транзистори. Мен цената не ме устройва, ако някой го взема, задължително да види какво има вътре, ако не разбира, да вземе някой който разбира. Иначе ако е оригинално всичко си е трепач.

Edited by xiT
Link to comment
Share on other sites

оригинално си е сичко :) даже не е купуван от българия, а колкото до цената... тя може да се договори както съм написал. ако се интересуваш.. колко предлагаш?

Link to comment
Share on other sites

... ако ти изгори това STK ново струва около 50-на лева а пък един транзистор е 5 лева.

 

//офтопик. сменял ли си изгорял транзистор на усилвател - знаеш ли вообще за какво иде реч ако искаш да свири по същия начин

Link to comment
Share on other sites

//офтопик. сменял ли си изгорял транзистор на усилвател - знаеш ли вообще за какво иде реч ако искаш да свири по същия начин

Ми деа знам ве,знам че СТК е скъпо а транзисторите са евтини.

Link to comment
Share on other sites

Ми деа знам ве,знам че СТК е скъпо а транзисторите са евтини.

// сори за офтопика, но е полезен :)

Значи, като изгори STK-то, отиваш купуваш, разпояваш-запояваш и си готов. Транзистора според зависи. Най често купуваш два - комплиментарна двойка, прав и обратен. Обикновенно не са навързани с телче един за друг според бетата (коеф. на усилване) а трябва да са с еднакъв. След дълго ровичкане, ако някоя леля те намери за симпатичен младеж, успяваш да намериш желаната двойка. Сменяш. След това се оказва, че трябва да подбереш режима на работа на ново... и стана една. И това ако намериш точно този тип транзистори, което е изключително трудно. А STK се намират и по нови и не е проблем да се коригира нещо по платката, но няма да свири по зле. В края на краищата на този усилвател най якото му е захранването, радиаторите и кутията :)

Ако става въпрос да ти го ремонтират в сервиз - няма проблеми. Сменят изгорелия транзистор за ХХ лв и си готов :)

 

А усливателя е класика :punk

Link to comment
Share on other sites

/оффф

Мдам прав си :) Съгласен съм,бтв да си призная не разбирам много от такива работи просто бащата на един приятел държи оказион за такава техника и той ми ги е казал тези работи.Мерси за просветлението. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...