Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

2 hours ago, plameni said:

И ти  ли ще "учиш баща си как се правят деца..."? Щом James Madison го е казал - край, повече мнения не се приемат. Черно-бял застой и точка.

Т'ва да не е като еволюцията в разбирането от геоцентрична към хелиоцентрична и после към космологична вселена. Или от плоска, към сферична и към геоидна форма.  

Е както научихме с теб, за някои изглежда е спрял :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

13 hours ago, DON_CHEFO said:

Аз от недоглеждане съм го объркал - така е... Но чепа така или иначе си влиза под формата на увеличени данъци, инфлация и тн. Това не съм го прочел в нета, а го виждам с очите си като тегля чертата. На всичкото отгоре изхранвам един болюк негри и клатикурци с това, което ми взимат. 

:) данъците у УСА-то са от най-ниските ... АКО знаеш как точно да ги плащаш/
Изобщо - никой не ти е длъжен да ти отваря очите БЕЗПЛАТНО как да платиш по-малка сума данъци ЗАКОННО.

 

Който го мързи да се напряга умствено - плаща 'като поп' :)

 

Истината , е че икономиката печели зверски от помоща за Украйна. (хамериканската)

Стотици хиляди работни места се откриват , със съответните благоприятни икономически последици.

:) а че тъпия американец е точно толкова тъп колкото тъпия българин си е ясно.
ЗАТОВА и на тъпите американци им наливат лайна в ушите за 'изхабените пари' за помощ за Украйна, защото са тъпи и не разбират нито от макро , нито от микро нито само от икономика :)

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dubo said:

:) данъците у УСА-то са от най-ниските ... АКО знаеш как точно да ги плащаш/
Изобщо - никой не ти е длъжен да ти отваря очите БЕЗПЛАТНО как да платиш по-малка сума данъци ЗАКОННО.

 

Който го мързи да се напряга умствено - плаща 'като поп' :)

 

Истината , е че икономиката печели зверски от помоща за Украйна. (хамериканската)

Стотици хиляди работни места се откриват , със съответните благоприятни икономически последици.

:) а че тъпия американец е точно толкова тъп колкото тъпия българин си е ясно.
ЗАТОВА и на тъпите американци им наливат лайна в ушите за 'изхабените пари' за помощ за Украйна, защото са тъпи и не разбират нито от макро , нито от микро нито само от икономика :)

 

Не ми разправяй приказки под шипковия храст. На W2 без имот на твое име и тн ще платиш по-малко данъци га цъФнат налъмите като няма от къде да изпишеш разход(еле па ако си и без дете или нямаш пенсионен акаунт от правилния тип.). На 1099 и аз съм правил магарии (и пак е с норма). Всеки 3ти се мисли за Мъск заеби. 

 

 

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, w00x said:

 

Има ли значение дали са мнозинство или малцинство? Мнозинство са били.


Ти си от типа съседи, които виждат как съседния апартамент гори и си затварят прозореца. Пък после като пламне и твоя, се чудиш как така е станало и търсиш някой от съседите, с негорящите все още апартаменти, да ти помогне. Само че при пожара на първия апартамент, защото сте се забавили с реакцията по гасенето, на всички са ви се пръснали тръбите на канализацията и нямате вода, с която да загасите вече разразилия се пожар в сградата. И сега чакаш пожарната да дойде да ти помогне. Ама пожарната не идва, защото има такива като DON_CHEFO, които са в другия край на града и не виждат защо трябва да се ползва общата вода и ресурс, за да се гаси твоя апартамент. Пък си и малко мургав, а и се носи слух, че един от съседите ти е хомосексуалист, защото изглежда "малко по-така".

 

С две думи - мнозинството не може да взима правилни решения, затова няма да има демокрация, така ли?

Link to comment
Share on other sites

Дебили винаги е имало и ще има.

Освен това, законът за интелекта не е преставал да действа и положението е влошено драстично оттогава:

"Количеството интелект на планетата е константа, а населението расте." 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, instinct said:

А къде се намират тия хора, които даваш за пример?

 

 

 


САЩ. Защо?

И как успя да се въвлечеш аргументите ми в моя разговор с DON_CHEFO, към твоя с plameni за етимологията на думата демокрация?

Link to comment
Share on other sites

Аха, САЩ... И са мнозинство.

Нали знаеш, че при всякакви демокрации мнозинството решава.

Следователно, възниква въпроса ще има ли или няма да има демокрация...

 

On 7/17/2024 at 11:24 AM, w00x said:

Има ли значение дали са мнозинство или малцинство? Мнозинство са били.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, instinct said:

Нали знаеш, че при всякакви демокрации мнозинството решава.

 

Тц. Пак заби в черно-бяло

При съвременните демокрации има редица както малцинствени, така и индивидуални права, които са гарантирани и защитени срещу решения на мнозинството. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, instinct said:

Аха, САЩ... И са мнозинство.

Нали знаеш, че при всякакви демокрации мнозинството решава.

Следователно, възниква въпроса ще има ли или няма да има демокрация...

 

 

On 7/19/2024 at 10:48 AM, w00x said:

 

И как успя да се въвлечеш аргументите ми в моя разговор с DON_CHEFO, към твоя с plameni за етимологията на думата демокрация?

 

Link to comment
Share on other sites

On 7/17/2024 at 6:18 PM, DON_CHEFO said:

Не ми разправяй приказки под шипковия храст. На W2 без имот на твое име и тн ще платиш по-малко данъци га цъФнат налъмите като няма от къде да изпишеш разход(еле па ако си и без дете или нямаш пенсионен акаунт от правилния тип.). На 1099 и аз съм правил магарии (и пак е с норма). Всеки 3ти се мисли за Мъск заеби. 

 

 

Има много повече от един начин да се одере котка.

Link to comment
Share on other sites

On 7/20/2024 at 6:30 PM, plameni said:

Тц. Пак заби в черно-бяло

При съвременните демокрации има редица както малцинствени, така и индивидуални права, които са гарантирани и защитени срещу решения на мнозинството. 

 

Доколкото виждам от снимките, мнозинството е решило да не се намесва във ВСВ и да си стои на своя континент. Като последствие - всички индивидуални права - и право на живот, и право на щастие - са зачетени.

 

Все още не си уточнил какво е това 'съвременното' :laughing1::

 

On 7/17/2024 at 12:34 AM, instinct said:

Може ли да ми кажеш кога/в кой век и от кого са измислени (*тия новите варианти на демокрацията)?

Къде са използвани в сериозни правни документи за образуването на някоя държава? Ако не знаеш - в конституцията на САЩ отпреди 235 години е ясно указано, че формата на управление е република, а не нещо друго:

 

  • Section 4
  • The United States shall guarantee to every State in this Union a Republican Form of Government

 

==================

 

On 7/19/2024 at 10:48 AM, w00x said:

И как успя да се въвлечеш аргументите ми в моя разговор с DON_CHEFO, към твоя с plameni за етимологията на думата демокрация?

 

Щом са подходящи аргументите, естествено, че ще се използват. Нали затова са разговорите на обща маса / форум - да споделяме...

Link to comment
Share on other sites

Снайперите от сикрет сървиз са били предупредени за стрелеца на покрива и затова 'го локализираха и елиминираха' за около 5 секунди.... Но го оставиха да стреля , защото 'са чакали потвърждение'.

Изглежда камилата хари си е била отдавна приготвена, но тромпета не е очаквано че няма да бъде пробит.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, instinct said:

Все още не си уточнил какво е това 'съвременното' :laughing1::

 

Чукча писатель?

 

Формата ни на управление си е съвсем съвременна

On 7/16/2024 at 8:19 PM, plameni said:

Гледам нашият Парламент какво е написал за формата на управление:

image.png

 

Ти пък продължаваш да се правиш на разсеян и да не отговаряш на следните въпроси:

  

On 7/16/2024 at 8:19 PM, plameni said:

Къде съм споменал Щатите, че ми посочваш какво съм бил пропуснал за тях?

 

On 7/16/2024 at 8:19 PM, plameni said:

Как ще наречеш формата на управление при скитащите народи, например? Няма държава, няма столица, няма република, обаче има племена, които изпращат свои представители на съветите, за да се вземат общи решения. Това, ако не е представителна демокрация, какво е? 

 

и един отпреди месец:

On 7/16/2024 at 8:52 PM, plameni said:

 

On 6/23/2024 at 1:02 PM, instinct said:

Според мен е фалшиво

 

Преди гледането на това фалшиво видео имал ли си подозрения и съмнения за сексуалната ориентация на Макрон?

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, instinct said:

Щом са подходящи аргументите, естествено, че ще се използват. Нали затова са разговорите на обща маса / форум - да споделяме...

 

Тогава, според мен беше редно да взаимстваш събитието и да го използваш в защита на твоята теза, а не да ме намесваш в дискусия, в която не участвам. :)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dubo said:

Снайперите от сикрет сървиз са били предупредени за стрелеца на покрива и затова 'го локализираха и елиминираха' за около 5 секунди.... Но го оставиха да стреля , защото 'са чакали потвърждение'.

Изглежда камилата хари си е била отдавна приготвена, но тромпета не е очаквано че няма да бъде пробит.

Жалко. Сега шибаните демота вече имат някъв шанс като разкараха тоя с памперсите 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, instinct said:

Доколкото виждам от снимките, мнозинството е решило да не се намесва във ВСВ и да си стои на своя континент. Като последствие - всички индивидуални права - и право на живот, и право на щастие - са зачетени.

Не знам какво "мнозинство" виждаш от някаква снимка, но фантазиите ти в това отношение ми дават повод да се замисля, че щеше може би нистина да е интересно ако САЩ не бяха се включили във ВСВ и всичката поддръжка по линия на Lend-Lease не беше исторически факт. Тогава със сигурност историята и света днес нямаше да познава това прокажено образувание СССР/РоZZия, на което толкова симпатизираш. :lol: :rofl:

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Godfather said:

Не знам какво "мнозинство" виждаш от някаква снимка, но фантазиите ти в това отношение ми дават повод да се замисля, че щеше може би нистина да е интересно ако САЩ не бяха се включили във ВСВ и всичката поддръжка по линия на Lend-Lease не беше исторически факт. Тогава със сигурност историята и света днес нямаше да познава това прокажено образувание СССР/РоZZия, на което толкова симпатизираш. :lol: :rofl:


За съжаление, покрай Русия и нас нямаше да ни има...

Link to comment
Share on other sites

On 7/21/2024 at 11:18 PM, plameni said:

Как ще наречеш формата на управление при скитащите народи, например? Няма държава, няма столица, няма република, обаче има племена, които изпращат свои представители на съветите, за да се вземат общи решения. Това, ако не е представителна демокрация, какво е?

 

Мда... Аз това и казах - има племена, хиляди години преди гърците, които са изпращали представители на съвети за общи решения. Излиза, че (според теб) демокрацията е измислена много преди гърците - иди и ги зарадвай с тая новина :laughing1:!

 

Очевидно, не може да кажеш кой и кога е измислил така наречените "нови форми" на въпросната. Не даваш нито един източник и цитат. И очевидно - никоя държава не е избрала юридически да ги  използва (ако изобщо съществуват в правния свят). Напротив - всички са избрали да бъдат "Република".

 

Като пример - въпреки, че са знаели за племената и за съветите в миналото... САЩ все пак са избрали да бъдат Република... Знаеш ли защо?

 

22 hours ago, w00x said:

 

Тогава, според мен беше редно да взаимстваш събитието и да го използваш в защита на твоята теза, а не да ме намесваш в дискусия, в която не участвам. :)

 

Не се чувствай намесен... Само доводът ти е използван.

 

17 hours ago, Godfather said:

Не знам какво "мнозинство" виждаш от някаква снимка, но фантазиите ти в това отношение ми дават повод да се замисля, че щеше може би нистина да е интересно ако САЩ не бяха се включили във ВСВ и всичката поддръжка по линия на Lend-Lease не беше исторически факт. Тогава със сигурност историята и света днес нямаше да познава това прокажено образувание СССР/РоZZия, на което толкова симпатизираш. :lol: :rofl:

 

Неслучайно някой от американските генерали, Патън ли беше, или друг, беше казал, че са подкрепили грешната страна. Демек - трябвало е САЩ да бъдат с Хитлер. Помисли си за това...

 

И между другото - мнозинството решава. А то е било за ненамеса. Така че всякакви други действия са в разрез с решението на мнозинството.

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, instinct said:

 

Неслучайно някой от американските генерали, Патън ли беше, или друг, беше казал, че са подкрепили грешната страна. Демек - трябвало е САЩ да бъдат с Хитлер. Помисли си за това...

 

Това го чувам за първи път. Имаш ли източник?

Link to comment
Share on other sites

Спомням си, че съм го видял някъде. Ето какво казва търсачката:

 

https://skeptics.stackexchange.com/questions/36062/did-gen-patton-say-we-defeated-the-wrong-enemy

 

"Patton was relieved of command of the 3rd Army by Eisenhower just after the end of the war for stating publicly that America had been fighting the wrong enemy— Germany instead of Russia"

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, instinct said:

 

И между другото - мнозинството решава. А то е било за ненамеса. Така че всякакви други действия са в разрез с решението на мнозинството.

Pearl Harbor :)

6 minutes ago, w00x said:

Това го чувам за първи път. Имаш ли източник?

След войната,  той е върл антикомунист.  ,И много от твърденията му са в този контекст. Както и възстановяване на Германия и т.н. 

 

52 minutes ago, instinct said:

Знаеш ли защо?

Сигурно са чули, че и Рим е бил република ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...