Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

11 hours ago, instinct said:

 

Сега, ясно ми е, че предвид с каквото се занимавате като работа и предвид ограничената информация, с която работи разумът ви, идея си нямате колко е възможно и колко пъти вече в историята, близката и далечната, на власт са били открито или скрито такъв тип хора. Статията в уикипедия, която изброява част от LGBT политиците към сегашния момент е само върхът на айсберга.

 

Е и? Какво от това? Аз нещо не разбирам май...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

16 minutes ago, ARPAnet said:

Защото цитата е от обясненията ти за руските комуняги :) Та какво е общото между тях и Макрон? Или какво общо имат с дискусията?

 

Не го взимай навътре, те комунистите навсякъде са еднакви.

 

Това е само един жокер-информация относно кой точно дава права и защитава хомосексуалистите по света. Защото както се скача тука за това и онова, съм сигурен, че никой не знае, че хомосексуалистите и във Франция, и в Русия, стават законни благодарение на Революцията и на Комунистите.

 

 

10 minutes ago, w00x said:

Е и? Какво от това?

 

Нищо особено. Просто според историята се оказва, че това е нормално и често срещано явление. Така че е нормално и разумно да предположа, че някой може да е такъв, когато около него се шуми и има дим (както в случая)...

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ARPAnet said:

Демонстрираш знания или димиш? :)))

Демонстрира умения по вентрология. Само си отваря устата, но иначе се чува радиоточката на "гаварит масква". :lol:

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, instinct said:

в Русия, стават законни благодарение на Революцията и на Комунистите.

Ама те не са законни там,  нали ? ;)

Логическите връзки са .. :laughing:

 

24 minutes ago, Godfather said:

Демонстрира умения по вентрология. Само си отваря устата, но иначе се чува радиоточката на "гаварит масква". :lol:

:laughing:

И те са от тези за които се чуди човек- от къде този интерес? :laughing:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, plameni said:

Може ли да кажеш, лично според теб, видеото истинско ли е или фалшиво?

 

Според мен е фалшиво - нали горе показаха откъде идва, не видя ли? Компромат явно, както казах. Аз не се занимавам с празни спорове когато има факти. Но го харесах като ми излезе на телевизора вчера - добре е направено, има излъчване като за хубаво парти и настроение.

 

Но също така казвам, че предвид историческите факти за разпространеносттта на "тъмнозелените" в политиката, е доста вероятно да е художествено представяне на истината за Макрон.

 

1 hour ago, ARPAnet said:

Ама те не са законни там,  нали ? ;)

Логическите връзки са .. :laughing:

 

Къде е това там? :laughing1: Ти наясно ли си какво е комунизъм? Комунистите са материалисти и атеисти. Правят Революция, обявяват се за противници на религията и християнството, атакуват църквата, национализират имуществото й, избиват и преследват свещениците, разрушават и забраняват използването на олтари, икони, кръстове и друга религиозна символика. Създават "Култ към Разума"... Дават права на хомосексуалистите и ги подкрепят.

Това прави Комуната във Франция 1791-ва, това прави и комуната в Русия 1917-та, ако не знаеш...

 

 

Dechristianization of France during the French Revolution - wikipedia Тhe French Revolution initially began with attacks on Church corruption and the wealth of the higher clergy, an action with which even many Christians could identify, since the Gallican Church held a dominant role in pre-revolutionary France. During a one-year period known as the Reign of Terror, the episodes of anti-clericalism became some the most violent of any in modern European history. The new revolutionary authorities suppressed the Church, abolished the Catholic monarchy, nationalized Church property, exiled 30,000 priests, and killed hundreds more.

 

The programme of dechristianization waged against Catholicism, and eventually against all forms of Christianity, included:

  • destruction of statues, plates and other iconography from places of worship
  • destruction of crosses, bells and other external signs of worship
  • the institution of revolutionary and civic cults, including the Cult of Reason and subsequently the Cult of the Supreme Being (spring 1794)
  • the enactment of a law on 21 October 1793 making all nonjuring priests and all persons who harbored them liable to death on sight
Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, instinct said:

Къде е това там? :laughing1:

Нали за Русия говорихме или забрави вече? ;)

38 minutes ago, instinct said:

Комуната във Франция 1791-ва

Евала, изпреварили са Маркс :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, ARPAnet said:

Нали за Русия говорихме или забрави вече? ;)

 

Хубаво говорихме, ама разбра ли вече кои са признаците, по които може да познаеш къде и кога има комунисти в дадена страна по света? Понеже те, комунистите, са си комунисти навсякъде, и идеите им са едни и същи... както показва историята.

 

Та, имайки предвид горното, да попитам - как намеси Русия в момента с комунистите? След като действията, законодателството, религията и устройството на Русия доста повече съвпадат с тези на Имперска Русия от миналото (монархия, феодализъм).

 

Ако сега трябва да търсиш Комунизъм, ще го намериш по-скоро някъде на Запад... Както и преди е било - Комунистите първо си развиват идеологията и властта в западна държава.

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, instinct said:

Та, имайки предвид горното, да попитам - как намеси Русия в момента с комунистите?

 

15 hours ago, instinct said:

Фактите са, че именно комунистите след революцията правят гейовете законни в Русия.

 

5 hours ago, instinct said:

хомосексуалистите ... в Русия, стават законни благодарение на Революцията и на Комунистите.

 

Абе и аз това питам, какво е общото между сексуалността на Макрон и твоята обсесия с руските педерасти ? :)

2 hours ago, instinct said:

разбра ли вече кои са признаците, по които може да познаеш къде и кога има комунисти в дадена страна

:laughing1:

Ама ти сериозно ли? Значи действията против църквата са това което определя комунистите?:laughing1:

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, instinct said:

Според мен е фалшиво

 

Преди гледането на това фалшиво видео имал ли си подозрения и съмнения за сексуалната ориентация на Макрон?

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ARPAnet said:

Ама ти сериозно ли? Значи действията против църквата са това което определя комунистите?:laughing1:

 

Както си и знаех, абсолютно заблуден си относно това кои са и какви са комунистите. Атеизмът, материализмът, борбата срещу религиите и християнството, узаконяването на хомосексуализма  - това са ключови комунистически позиции, които лежат в самото начало на това движение. Комунизмът възниква във Франция с Революцията 1791-ва и създаването на Парижската комуна през 1793-та. Започва да преследва и унищожава църквата, и налага насилствено нов култ - т.нар. "Култ на Разума". Дава права на гейовете. Абсолютно същото повтарят и комунистите в Русия 1917-та (самите те си и казват, че следват примера на Френската революция - така че нищо ново не са измислили). Карл Маркс първоначално е обикновен социалист, и чак след като се запознава с идеите на Френската комуна, се превръща в комунист.

 

Франция става първата западноевропесйка страна с разрешени хомосексуални връзки -  благодарение на Комунистите. И после това се разпространява в цяла европа:

 

In addition to this, the Bolsheviks eliminated laws against homosexuality. The Soviet government sent delegates to the World League for Sexual Reform, set up by German reformer Magnus Hirschfeld, whom today we would describe as a gay rights activist.

“In the words of Dr. Baktis’s The Sexual Revolution in Russia: ‘As for homosexuality, sodomy, and whatever other forms of sexuality that are considered as moral violations by European legal codes, Soviet law treats them just the same as so-called natural intercourse. All forms of intercourse are private matters.’” (As quoted from the book The Rise of a Gay and Lesbian Movement by Barry Adam)

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, instinct said:

Ако сега трябва да търсиш Комунизъм, ще го намериш по-скоро някъде на Запад.

А любимия ти дребосък в Кремъл какъв е бил според теб като редови служител на КГБ в миналото в продължение на години? Или викаш не са го усетили навремето копоите, които са го проверявали до девето коляно и някак си е успял да се промъкне през цедилката? :lol:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, instinct said:

Както си и знаех, абсолютно заблуден си относно това кои са и какви са комунистите.

М?

1 hour ago, instinct said:

Атеизмът, материализмът, борбата срещу религиите и християнството, узаконяването на хомосексуализма  - това са ключови комунистически позиции, които лежат в самото начало на това движение.

Други х-ки да ти идват на ум ? :))))  

 

1 hour ago, instinct said:

Франция става първата западноевропесйка страна с разрешени хомосексуални връзки -  благодарение на Комунистите. И после това се разпространява в цяла европа:

Ако света започва 1700та, може и да си прав :))

 

Link to comment
Share on other sites

2 седмици 30+ градусови жеги и то още преди да почне лятото явно се отразяват зле. инстинкт, пий много вода и гледай повече на сянка да си

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Godfather said:

А любимия ти дребосък в Кремъл какъв е бил според теб като редови служител на КГБ в миналото в продължение на години?

 

Колкото на теб ти е любим тръмп или обама, толкова на мен и путин. Тоест - общо взето не ме засяга. Но, според признаците за обществено устройство - бил е социалист от някаква подразновидност. Защо, ти нещо друго ли си мислиш и можеш ли да се обосновеш с факти?

 

1 hour ago, ARPAnet said:

Други х-ки да ти идват на ум ? :)))) 

 

Идват ми една-две допълнителни, и може да си поговорим и за тях. Но те нямат отношение към гейовете и на кой те трябва да са благодарни - от което ми тръгна на мен темата.

 

1 hour ago, ARPAnet said:

Ако света започва 1700та, може и да си прав :))

 

Ами това е историята... Какво да кажем, като Комунизмът е измислен и приложен за първи път в практиката във Франция - една от най-западноевропейските държави. Обаче никой не ги нарича след 100 или 200 години комунистическа държава. Френският език не го наричат комунистически език - поне доколкото ми е известно на мен. А сега нека видим какво става в щатите - първото организирано движение за защита на гейовете, LGBT и афроамериканците, е основано през 50-те години на 20 век от бивши членове на Комунистическата Партия в САЩ:

 

"The modern movement for queer liberation—or gay liberation to use the as-yet less inclusive terminology of the 1960s and ’70s—wouldn’t exist without the Communist Party USA. Because it was Marxist Queers—like Harry Hay, Chuck Rowland, Bob Hull, and others—who took the theory and strategy they learned as members of the Communist Party in the 1930s and 1940s and helped found what became the movement for LGBTQ freedom. They established the Mattachine Society in 1950, the first sustained gay political organization in our country. The organization’s principles were rooted in theory that its founders had picked up in the Party. Harry, for instance, had been a full-time educator in the Communist Party in California"

"Harry Hay was the Communist who combined theory and practice to bring it into reality"

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, instinct said:

Според мен е фалшиво

 

Преди гледането на това фалшиво видео имал ли си подозрения и съмнения за сексуалната ориентация на Макрон?

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Godfather said:

 радиоточката на "гаварит масква". :lol:

 

5 hours ago, Godfather said:

А любимия ти дребосък в Кремъл какъв е бил според теб като редови служител на КГБ в миналото в продължение на години?:lol:

Ти като си лягаш вечер, гледаш ли си под леглото да не би там да се крият Путин и Тръмп??? Щото аз от толкова години в този форум съм забелязал, че имаш някаква фобия, рядко пишеш изречение в което да не споменаваш въпросните заедно с "гаварит масква". 

Link to comment
Share on other sites

Пропускате целта на радиоточката 'гаварит Масква'.
Енергия и време се хабят за обсъждане на тотални простотии, вместо за нещо което би било полезно за България и за осведоменността на хората четящи тук.
 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, dubo said:

Пропускате целта на радиоточката 'гаварит Масква'.
Енергия и време се хабят за обсъждане на тотални простотии, вместо за нещо което би било полезно за България и за осведоменността на хората четящи тук.
 

"Не знам как е, ама и така не е!", рекъл шопа.

В това се изразява коментарът ти. След Като се обсъждат само тотални простотии, вземи пък ти предложи тема- интелигентна, полезна и осведомяваща. Ние ще се включим колкото ни позволява нивото :) 

В противен случай ще продължим да си бием фейспалм след фейспалм на поредното преставление в различни действия на щатния форумен клоун, провокиран от  няколкото останали тъдява кибици :rofl: 

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

Имаш право - ето ти тема: Кой ще бъде назначен за Патриарх от стоящия в сянка Ники Ролекса?
Това ще определи поне за десетилетие важна част от начина на управление на България.
 

Така става ли? :)

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, instinct said:

Но, според признаците за обществено устройство - бил е социалист от някаква подразновидност.

Не знам какви признаци на обществено устройство те гонят, но в КГБ взимаха замо правоверни комунисти, при това след проучване на цялата рода до девето коляно. Нещо наистина яко те е напекло слънцето. :lol:

Link to comment
Share on other sites

On 6/23/2024 at 8:56 PM, instinct said:

Ами това е историята...

А Рим? Има няма 2400 години по-рано? 

On 6/23/2024 at 8:56 PM, instinct said:

Обаче никой не ги нарича след 100 или 200 години комунистическа държава. Френският език не го наричат комунистически език

А защо да ги наричат така? :)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Godfather said:

Не знам какви признаци на обществено устройство те гонят, но в КГБ взимаха замо правоверни комунисти, при това след проучване на цялата рода до девето коляно. Нещо наистина яко те е напекло слънцето. :lol:

 

Такива признаци, които трябва да знаеш. А вместо това, на мен ми се струва, че теб те гонят приЗраци :laughing1:.

 

Специално в Русия по времето на КГБ има само и единствено някаква форма на социализъм. Няма значение кой как я нарича тази форма - гледат се характеристиките: Християнството, Мюсюлманството и другите религии са съществували законно, плащат данъци, никой не ги е забранявал. На църква и джамия се ходи, свещеници има. През 1959-та година са регистрирани 839 активно действащи мюсюлмански свети места за поклонение. Членове на руската академия на науките правят научни преводи на корана/библията. Частна собственост има. На гейовете се мръщят.

 

Какво е комунизъм? Войнстващ върл атеизъм и материализъм. Християнството е на практика извън закона. Вместо него се създава "Култ към разума". Църквите и имуществото им се разрушават или национализират. Свещениците се преследват по закон, част от тях се избиват. Частна собственост няма. Хомосексуалистите се чувстват добре и имат права. Комунизъм.

 


 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, dubo said:

Така става ли? :)

Става, но аз лично не мога да се включа в подобна дискусия, нямам поглед върху църковните дела, а и като гледам на форОма му е далеч по-забавно да засилва инстинкта по пързалката и да му гледат сеира :lol: 

 

Между другото, вчера ми попадна някакъв материал по темата, където в общи линии се казваше, че и тримата са ченгета, та реално няма голямо значение чия точно брада ще гледаме по телевизията на Великден, но като цяло се спряга врачанския митрополит като "най-малкото зло".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...